Vai strādājat attālināti COVID-19 dēļ? (kiberdrošība mājās)

Vai strādājat attālināti COVID-19 dēļ? (kiberdrošība mājās)Labs IT Serviss - Datoru un serveru apkalpošana

Izglītojošie raksti

Doties uz Attālinātais servissDoties uz Bērnu drošība internetā un vecāku uzraudzība
Virsraksts: Vai strādājat attālināti COVID-19 dēļ? (kiberdrošība mājās)
Kategorija: Izglītojošie raksti
Publicēts: otrdiena, 28 aprīlis, 2020

Labs IT Serviss

Vai strādājat attālināti COVID-19 dēļ? (kiberdrošība mājās)

Šeit ir 7 padomi, kuri palīdzēs nodrošināt darba drošību strādājot attālināti, laikā, kad plosās jaunais koronavīruss COVID-19.

Koronavīruss ir bijis spējīgs mainīt miljoniem cilvēku ikdienas ieradumus visā pasaulē, ieskaitot arī to, kur un kā viņi strādā - kā strādājam mēs. Daudzi darba devēji apsvēruši domu, un arī ir piedāvājuši saviem darbiniekiem iespēju veikt darbu attālināti no mājām.

Tādi Uzņēmumi, kā piemēram, Apple, Google un Microsoft, ir nākuši klajā ar paziņojumu, ka viņi piedāvā saviem darbiniekiem iespēju strādāt attālināti, lai palīdzētu pasargāt tos no koronavīrusa, jeb COVID-19 (no elpceļu slimības). Šīs, attālinātās idejas pamatā ir - aizsargājot darbinieku, tuvinieku veselību palīdzēt kontrolēt koronavīrusa COVID-19 izplatību.

Ja jūs esiet nolēmis strādāt attālināti, iesakām ievērot visus kiberdrošibas pasākumus. Tas nozīmē, ka arī mājās ir jāaizsargā jūsu ierīces un to dati, tāpat kā jūs to darītu darba apstākļos.

Šeit būs daži padomi, kā palīdzēt saglabāt drošību, strādājot attālināti no mājām.

1. Uzturiet ciešu kontaktu ar darba devēju

Ir saprātīgi pārbaudīt jaunāko informāciju un zināt par to, kas notiek uzņēmumā, kurā strādājiet. Jūsu iesūtnē varētu būt jaunākie e-pasti par Uzņēmuma iekšējās darba kārtības izmaiņām, sākot ar darba laika izmaiņā, līdz pat darba noteikumiem šajā ārkārtas situācijā. Jūsu darba devējs var apkopot ar koronavīrusu saistīto informāciju uzņēmuma iekšējā tīklā. Ja jums ir jautājumi un priekšlikumi, jautājiet un runājiet par tiem. Pastāvīga komunikācija šajā laikā ir ļoti svarīga.

Kāpēc tā ir svarīga? – Uzņēmumi visā pasaulē turpina reaģēt un mainīt daudzus aspektus saistībā ar COVID-19 pandēmiju un veikt pielāgošanās pasākumus. Ir svarīgi zināt jaunās uzņēmuma vadlīnijas un idejas, kas var palīdzēt aizsargāt uzņēmumu, kolēģus un jūs pašus.

2. Izmantojiet jūsu uzņēmumā pieejamos tehnoloģiskos rīkus

Uzņēmumiem bieži ir tehnoloģiski rīki, kas var palīdzēt jums saglabāt drošību tiešsaistē strādājot no mājām. Pārsvarā, tas var nozīmēt, ka attālinātais darbs noritēs ar uzņēmuma piegādātajiem klēpjdatoriem un mobilajām ierīcēm.

Ja uzņēmums jūs ir nodrošinājis ar kādu no šīm ierīcēm, tad tās, iespējams, jau ir aprīkotas ar ugunsmūri un pretvīrusu aizsardzību, kā arī ar tādiem drošības līdzekļiem kā VPN un 2-faktoru autentifikācija.

Kāpēc tas ir svarīgi? – Darba devējiem paredzētie kiberdrošības rīki ir izstrādāti, lai aizsargātu uzņēmuma, kā arī privātos datus un ierīces, jo kibernoziedznieki tieši šādās situācijās kļūs daudz aktīvāki, kad mēs visi strādājam attālināti un esam tīmeklī.

3. Kontrolējiet vēlmi improvizēt ar programmatūra izvēli

Darbinieki bieži strādā komandās, un tas var nozīmēt tādu sadarbības rīku izmantošanu kā tūlītējās ziņapmaiņas platformas un video sanāksmju telpas. Ja kāds tehnoloģisks rīks pēkšņi pārstāj darboties var rasties kārdinājums lejupielādēt kādu pēc paša izvēles. Nedariet to! Ir liela iespēja uzstādīt programmu ar drošības trūkumiem – savukārt tas nozīmē, ka kāds, bez atļaujas var piekļūt uzņēmuma datiem vai jebkuriem personas datiem, kas tiek glabāti jūsu ierīcē.

Kāpēc tas ir svarīgi? – Darba devējs, visdrīzāk, ir pārbaudījis savus tehnoloģiskos rīkus un ir pārliecinājies par to drošību. Jūs nevarat būt drošs, ka lejupielādētiem rīkiem ir tādas pašas aizsardzības funkcijas.

4. Sekojiet līdzi programmatūras atjauninājumiem

Jūs varat saņemt atgādinājumus, ka datoram, klēpjdatoram, planšetdatoram vai mobilajai ierīcei ir pieejami programmatūras atjauninājumi. Negaidiet un atjauniniet! Ņemiet vērā arī to, ka jums ir iespēja iestatīt ierīces atjauninājumus konkrētos laikos.

Kāpēc tas ir svarīgi? – Atjauninājumi palīdz novērst drošības kļūdas un palīdz aizsargāt jūsu datus. Atjauninājumi var arī pievienot jaunas svarīgas funkcijas jūsu ierīcei un noņemt novecojušās.

5. Datu plūsmai izmantojiet VPN

VPN – virtuālais privātais tīkls - palīdz aizsargāt datus, kurus sūtat un saņemat, strādājot no mājām. VPN savienojums nodrošina drošu saikni starp darbiniekiem un uzņēmumiem, šifrējot datus.

Kāpēc tas ir svarīgi? – VPN savienojums palīdz aizsargāt pret kibernoziedzniekiem, kuriem ir interese saņemt piekļuvi informācijai, par to, ko jūs darāt tiešsaistē darba dienas laikā. Un šie dati var nozīmēt ļoti daudz, jo tie var saturēt dažādu finanšu informāciju, plānus un stratēģijas, dokumentus un klientu sensitīvos datus. VPN savienojums ir drošs savienojums, kurš var novērst datu noplūšanu, nokļūšanu pie kibernoziedzniekiem un konkurentiem.

6. Sargieties no pikšķerēšanas e-pastiem, kuri saistīti ar koronavīrusu un COVID-19 tēmu

Kibernoziedznieki izmanto koronavīrusa uzliesmojumu, lai darbiniekiem nosūtītu viltotus e-pastus ar bīstamām saitēm.

Lūk, kā tas darbojas. Iespējams, ka e-pasta ziņojumus nāk no uzņēmuma amatpersonām, un viņi var lūgt jūs atvērt saiti uz jaunu uzņēmuma dokumentu, kas saistīta ar koronavīrusu. Ja noklikšķināsit uz e-pasta saturā esošo vai iegulto saiti, jūs, visticamāk, savā ierīcē lejupielādēsit ļaunprātīgu programmatūru. Neklikšķiniet! Tā vietā nekavējoties sazinieties ar savu darba devēju, lai pārbaudītu informāciju un ziņojiet par pikšķerēšanas mēģinājumu.

Kāpēc tas ir svarīgi? – Pikšķerēšanas e-pasts ar ļaunprātīgu programmatūru var ļaut kibernoziedzniekiem pārņemt kontroli pār jūsu datoru, reģistrēt to, ko jūs rakstāt uz klaviatūras, kā arī piekļūt svarīgiem biznesa un finanšu datiem.

7. Ieviesiet jaunu rutīnu

Darbs no mājām prasa mainīt savus ikdienas ieradumus - rutīnu. Iesākumis, lielākā tās daļa ir kiberdrošības ieviešana, kā arī jūsu dienas strukturēšana, lai spētu strādāt efektīvi un uzturētu kontaktus ar pārējo komandu. Ja esat pieradis dienu sākt, sasveicinoties ar kolēģiem, varat apsvērt iespēju to turpināt darīt caur e-pastiem vai tam paredzētās tērzēšanas platformās.

Kāpēc tas ir svarīgi? – Strādājot no mājām, ir viegli zaudēt fokusu dēļ izolētības sajūtas. Veiciet pasākumus, lai neļautu tam notikt. Sazinieties ar saviem kolēģiem, lai patērzētu. Iespējams, ka koronavīruss ir mainījis jūsu darba dzīvi, bet, ja ievērosiet visus nepieciešamos drošības pasākumus, arī attālinatais darbs var būt efektīvs un patīkams.


Ja ir nepieciešami padomi vai palīdzības, droši zvaniet un rakstiet – Labs IT Serviss vienmēr palīdzēs ar labu padomu un veiks servisu atbilstoši ārkārtas situācijas prasībām.

Iepriekšējā publikācija

Attālinātais serviss

Ņemot vērā ārkārtas situāciju, kura saistīta ar COVID-19 pasaulē un mūsu valstī, mēs - Labs IT Serviss domājot par klientiem, līdzcilvēkiem un tuviniekiem, esam nodrošinājuši mūsdienās pieejamos attālinātās apkalpošanas līdzekļus.


Mēs - Labs IT Serviss turpinām savu darbu ierastā ritmā un aicinām izmantot attālinātos risinājumus.


Lielākā daļa mūsu klientu zina, kas ir Attālinātais serviss gan datoriem, gan serveriem, gan lokālajiem tīkliem.

Taču tiem, kuri vēl nav šos pakalpojumus izmantojuši, aicinām zvanīt un saņemt konsultāciju. Mūsu speciālisti izskaidros un palīdzēs atrisināt jebkuru ar datortehniku radušos problēmu.

Doties uz Iepriekšējā publikācija - Attālinātais serviss Lasīt vairāk →

Nākamā publikācija

Bērnu drošība internetā un vecāku uzraudzība

Ja jums ir bērni, jūs, iespējams, vēlaties kontrolēt to, ko viņi dara internetā tiešsaistē. Bieži vien, šis saturs var atstāt zināmu iespaidu. Bērns var atveidot un mācīties no nevēlas uzvedības. Internets ir kā liela pilsēta, kurā nav nedz policijas, nedz pietiekamas aizsardzības. Jums ir jākontrolē savu bērnu drošība internetā – jāveic vecāku uzraudzības pasākumi.

Doties uz Nākamā publikācija - Bērnu drošība internetā un vecāku uzraudzība Lasīt vairāk →