Pēdējo gadu laikā tehnoloģijas ir ievērojami attīstījušās un turpina savu attīstības gaitu. Tagad būtu īstais laiks, lai pārskatītu mūsu uzskatus par to, kas mums patiešām ir vajadzīgs.
Tāpēc, pirms velkat no maciņa ārā savu naudu, lai iegādātos “spīdīgu”, jaunu viedierīci, nedaudz padomāsim par visu pēc kārtas.
Vai atceraties Netbook?
Tiešām atceraties? Netbooks bija salīdzinoši īslaicīgs klēpjdatoru variants, kurš tomēr pārņēma visu pasauli.
Tie bija lēti, mazi un ar ļoti zemiem tehniskajiem rādītājiem, taču tie bija sākums revolūcijai, kas pazīstama kā “Pietiekami ērta ierīce”.
“Pietiekami ērta ierīce” nozīmē, ka šīs mazais dators ir pietiekami labs, lai veiktu lielāko daļu nepieciešamo darbību.
Mūsdienu datortehnika un viedierīces ir tik jaudīgas, ka klēpjdators mēdz lielāko daļu laika pavadīt plauktā, nenodarbināts. Kad Jūs pārlūkojot tīmekli, skatāties filmu vai rakstāt savu vēstuli, līgumu vai detektīvromānu, Jūsu datoram tiek izmantota tikai neliela daļa paredzētās jaudas.
Tātad galvenā problēma nav tā, ka klēpjdators ir mazjaudīgs un vājš, tas nozīmē, ka tā resurss pārsvarā netiek pietiekami izmantos vai arī tiek izmantots nelietderīgi.
Klēpjdators “Ahileja papēdis” vai tomēr “Ērtumam ir nozīme”?
Klēpjdatori tika un tiek izstrādāti kā galddatoru pārnēsājama versija.
Svarīgākais mūsu arguments un iemesls: “Mēs vēlamies atstāt savu darba vietu, ņemot līdzi savu datoru un ērti to izmatot jebkur!”
Ražotāju atbilde: “Mēs paņemsim stacionārā datora iekšas un iespiedīsim tās pēc iespējas mazākā korpusā.”
Jaunākie un lielākie klēpjdatori ir pārnēsājamāki kā jebkad. Salīdzinot ar viedtālruņiem un planšetdatoriem, tie ir daudz lielāki, smagāki, taču ērti specifiskiem darbiem. Ne par velti viedtālruņiem un planšetdatoriem tiek piedāvātas tādas papildus ierīces kā atsevišķa klaviatūra un datorpele, kā arī viedierīcēs tiek iestrādātas papildus opcijas, lai tās varētu pieslēgt pie lielāka monitora. Jau šobrīd tādas plaši tiek izmantotas – kur darbinieks atnāk uz darbu ar savu viedtelefonu, pieslēdz to pie monitora un ar Bluetooth palidzību pieslēdz atsevišķu klaviatūru un datorpeli. Tomēr šādai darba stacijai ir savs stacionārs raksturs – Jā, mums tā ir ievietojama kabatā, ar ātri apskatāmu informāciju, taču ērts, pārskatāms monitors un iestrādāta klaviatūra uz kuras var rakstīt ar abām rokām ir tomēr klēpjdatoram un/vai līdzīgai ierīcei.
Viedākā (Smartest) izvēle?
Tikai dažu gadu laikā kopš pirmās viedierīces izlaišanas tirgū, viedtālruņi un planšetdatori ir sasnieguši neticamus jaudas rezultātus – tie ir kļuvuši gandrīz līdzvērtīgi datoriem. Ir neliels skaits profesionālu tehniku uzdevumu, kurus nevarat veikt ar viedtālruni vai planšetdatoru. Protams, arī katram no tiem ir savi plusi un mīnusi. Būtiskākais ir saprast to pielietojumu. Ja visur visus datorus varētu aizvietot ar viedierīcēm – tad mēs Birojā sēdētu ar, uz gala novietotu, viedtālruni.
Vai mums vēl ir vajadzīgs klēpjdators?
Tas nav retorisks jautājums. Lai gan lielākā daļa no mums tagad būs priecīgi, viedtālruni vai planšetdatoru izmantot kā ikdienas datoru. Ne tikai profesionāliem lietotājiem vēl joprojām ir pietiekams daudz iemeslu iegādāties Klēpjdatoru.
Kaut arī planšetdatori un tālruņi ir kļuvuši par ierastām ierīcēm klēpjdators joprojām valda daudzās jomās:
Bez šīm profesionālām nozarēm ir vēl ļoti daudz citu iemeslu, kāpēc klēpjdators ir noderīgs un pat nepieciešams.
It sevišķi, ja Jums ir jābūt gan mobilam, gan nepieciešama piekļuve augstas klases grafikai un CPU jaudai, liels un jaudīgs klēpjdators varētu būt Jūsu veiksmīgākā izvēle.
Prognozes
Daudz kas mainās. Piemēram, šobrīd ir pieejam daudz mākoņpakalpojumu, kuri piedāvā augstākās klases programmatūras atbalsu. Kas nozīmē, ka ierīcei nav jābūt “megajaudīgām smadzenēm” priekš sarežģītām darbībām. Tomēr neviens mākoņpakalpojums netiek nodrošināts bezsaistē (bez interneta) un neatkarīga ierīce uz šodienu vēl ar vien ir “Topā”. Tā kā mūsu dati mums ir ļoti svarīgi, dārgi – vairums ar ļoti lielu piesardzību pieņemam jauninājumus, kuri saistīt ar mūsu datu apstrādi tiešsaistē, kā arī datu izvietošanu mākoņkrātuvēs.
Kāpēc tas tā ir?
Pēc būtības mākoņdatošanas pieaugums kopumā samazina augstas veiktspējas ierīču nepieciešamību, izspiežot tās, taču vairākumam vēl ar vien nav pilnīgas uzticības, jo aktuāls ir drošības, neatkarības un protams ētikas jautājums, kā arī ir taču forši apzināties, ka Tev viss ir drošībā.
Kāda tad ir Jūsu izvēle?
Ja Jūs salīdzinātu klēpjdatoru un planšeti vai viedtālruni pēc izpildāmām funkcijām, Jūs ievērotu, ka viņas daudz neatšķiras.
Mēs necenšamies pārliecināt nepirkt vienu vai otru ierīci.Tās ir Jūsu finanses, un nav nekā slikta, ja pērkat to, ko vēlaties un to kas patīk, nevis to, kas Jums gala rezultātā tik tiešām ir nepieciešams.
Sazinieties! Labs IT Serviss speciālisti uzklausīs un, ņemot vērā Jūsu vēlmes, izstrādās labāko risinājumu.
Izmantojot dažādus šodien tiešsaistē pieejamus rīkus, daudzi apsver iespēju paši izveidot savu mājaslapu, lai samazinātu izmaksas. Tomēr šīs pašu izveidotās vietnes/mājaslapas ļoti atšķiras kvalitātes ziņā no profesionāli izveidotām mājaslapām. Rakstā ir dažas no amatieru visbiežāk pieļautajām kļūdām, veidojot vietni.
Doties uz Iepriekšējā publikācija - Mājaslapa – Lēta, vai tomēr kvalitatīva? Lasīt vairāk →Pat, ja jums dzīves gaitā ir bijuši daži klēpjdatori un jūs zināt, kādas funkcijas jums ir svarīgas – tas nenozīmē, ka jūs esiet pasargāts pret izplatītākajām klēpjdatoru pirkšanas kļūdām.
Doties uz Nākamā publikācija - 10 kļūdas pērkot klēpjdatoru Lasīt vairāk →