10 kļūdas pērkot klēpjdatoru

10 kļūdas pērkot klēpjdatoruLabs IT Serviss - Datoru un serveru apkalpošana

Izglītojošie raksti

Doties uz Vai Jums joprojām ir vajadzīgs klēpjdators?Doties uz Kāpēc spēļu klēpjdatori ir mūsdienu trends
Virsraksts: 10 kļūdas pērkot klēpjdatoru
Kategorija: Izglītojošie raksti
Publicēts: ceturtdiena, 28 novembris, 2019

Labs IT Serviss

10 kļūdas pērkot klēpjdatoru

Pat, ja jums dzīves gaitā ir bijuši daži klēpjdatori un jūs zināt, kādas funkcijas jums ir svarīgas – tas nenozīmē, ka jūs esiet pasargāts pret izplatītākajām klēpjdatoru pirkšanas kļūdām.

Mūs visus vilina skaists dizains un augstas klases funkcionalitāte. Nav māksla iegādāties pašu dārgāko tehniku ar nespēju rast tam nepieciešamo pielietojumu. Māksla ir iegādāties tieši to, kas mums ir nepieciešams.

Šis ceļvedis sniegs nelielu, pragmatisku ieskatu par to, kam ir vērts pievērst uzmanību iegādājoties klēpjdatoru.

Uzskaitīsim biežāk pieļautās pirkšanas kļūdas un iztirzāsim tās.

1. Vai ir vērts izvēlēties zemāko cenu?

Eksistē daži lieliski budžeta klases portatīvie datori, bet tas, ka tie ir lēti, nenozīmē, ka tie nodrošinās vajadzīgo funkcionalitāti. Budžeta klases klēpjdatori pārsvarā ir komplektēti, lai pildītu tikai savas pamatfunkcijas, taču profesionāliem darbiem tie būs par vāju. Tiem var būt ļoti slikti iestrādātas dzesēšanas sistēmas un pie lielām noslodzēm tie karst un strādā ļoti gausi.

Ņemsim par piemēru izvēli starp divkodolu un četrkodolu procesoru. Pie nosacījuma, ja jums gribētos vienlaicīgi strādāt vairākās programmās, izvēloties divkodolu procesoru, jūsu dators būs gauss un nespēs vienlaicīgi apstrādāt daudz dažādas informācijas plūsmas. Būsiet iegādājies tādu klēpjdatoru, kurš nav pietiekami jaudīgs un tas nespēs izpildīt jums nepieciešamās vajadzības – tā kļūs par lielu problēmu jūsu ikdienā un mocīs, radot pilnīgi nevajadzīgu stresu.

Tai vietā, lai vienmēr izvēlētos zemāko cenu, ir būtiski saprast savas vajadzības un samērot tās ar esošo budžetu.

2. Vai ir vērts pārmaksāt?

Kā pretstats iepriekš minētajiem – “lētajiem” klēpjdatoriem, labākie klēpjdatori pasaulē var būt ir radīti ar pašiem labākiem parametriem un funkcijām, bet, ja jūs maksāsiet par “dzelžiem”, kuri nav nepieciešami, jūs vienkārši iztērēsiet savu naudu bezjēdzīgi.

Pieņemsim, ka ir klēpjdators, dārgs ar daudz dažādām funkcijām un tā parametri pārsniedz jūsu nepieciešamības. Par piemēru ņemsim MacBook Pro ar visaugstākajiem parametriem. Tas var maksāt ap 6000 EUR – taču ļoti reti būs kāds, kuram būs nepieciešami 4TB cietais disks (datu krātuve). Iegādājoties datoru ar mazāku cieto disku, jūs variet diezgan iespaidīgi ietaupīt savus līdzekļus. Un situācijā, ja radīsies nepieciešamība, jūs vienmēr varēsiet iegādāties papildus datu krātuvi (gan ārējo cieto disku, gan papildināt esošo).

Arī spēļu klēpjdatori ir salīdzinoši dārgi, taču, ja jūs spēlējat tikai Indie spēles, jums visas šīs funkcijas nebūs nepieciešamas.

Pērciet to, kas jums nepieciešams un mēģiniet attaisnoti izvērtēt tos līdzekļus, kurus ieguldāt.

3. Vai portatīvais dators ir jāpērk "šodienai"?

Tas ir sens jautājums, bet tas joprojām ir patiess un atbilde ir:

"Ja domāsim tikai par šodienu, rītdien tā jau nebūs aktuāla"

Taču nepārcentīsimies ar secinājumiem. Ja vien jūs neesat apsēsts ar pašu jaunāko tehnoloģiju iegādi. Jaunam klēpjdatoram vajadzētu kalpot vismaz dažus gadus. Iegādājoties datoru ar kalpošanas laika rezervi, jūs it kā samaksājot tai brīdī nedaudz vairāk, perspektīvā ietaupīsiet līdzekļus uz jauna datora iegādi.

Secinot, vēlams būtu iegādāties klēpjdatoru ar nelielu laika rezervi, lai tas jums kalpotu vismaz pāris gadus bez papildus ieguldījumiem.

Vēl šis un tas…

Tai pašā laikā, jums varētu rasties liels vilinājums izvēlēties bāzes modeli dēļ tā zemās cenas ar, piemēram, 4 GB RAM un 128 GB cietvielu disku (SSD). Tomēr ar šādiem parametriem dators jau pat mūsdienu prasībām ir par vāju, jo tam ātri būs pilns cietais disks un tas būs par vāju, lai apstrādātu vairākas programmas vienlaicīgi.

Mūsdienu prasībām būtu vēlams iegādāties klēpjdatoru ar lielāku operatīvo atmiņu (RAM) un cieto disku (SSD).

4. Saslēgvietu, portu saderība un karšu lasītāji – vai tas ir jāignorē?

Ne visos klēpjdatoros ir visi nepieciešamie porti, kuri jums derēs. Daudziem mūsdienu klēpjdatoriem, piemēram, Dell XPS 13 ir tikai Thunderbolt 3 un USB-C porti. Ja jums ir nepieciešams USB-A vai SD karšu lasītājs, pārliecinieties, vai izvēlētajam klēpjdatoram ir visi nepieciešamie porti.

Protams, mūsdienās ir pieejamas visas iespējamās pārejas, piemēram, no VGA uz Type-C un tamlīdzīgi, kā arī pieejami ārējie karšu lasītāji, taču tas jums palīdzēs ietaupīt laiku un līdzekļus uz papildus ierīču iegādi.

5. Ekrāna izšķirtspēja – vai iegādāties pašu augstāko?

Ierīces, kas lepojas ar 4K, 5K, 8K (un jau sāk parādīties ar 10K displejiem), noteikti ir pelnījuši vairāk nekā paviršu uzmanību.

Neskatoties uz to, ka mazāki ekrāni neļauj pilnībā izbaudīt augstas izšķirtspējas priekšrocības, tomēr tā ne vienmēr būs labākā izvēle, it sevišķi klēpjdatoram. Vēl ļaunāk, šādi augstas izšķirtspējas ekrāni var ļoti ietekmēt jūsu ierīces akumulatora darbības laiku. Daudziem 4K klēpjdatoriem ir nepietiekams darbības laiks, kā arī ikdienas darbos jūs atšķirību nemanīsiet, ja vien tas nebūs augstas klases spēļu klēpjdators, smags un ar milzīgu ekrānu.

Taču kā jau jūs sapratāt, mēs gribam vērs uzmanību primāri uz optimālu klēpjdatora funkcionalitāti, mobilitāti un lietošanas ērtumu.

6. Vai vajag izmēģināt pirms pirkšanas?

Ja ir tāda iespēja, vienmēr pirms pirkšanas veiciet klēpjdatoram kārtīgu “testa braucienu”.

Daudzi ikdienas klēpjdatori ir pieejami testēšanai lielveikalos, ļaujot Jums sarast ar skārienpaliktni, tastatūru, programmatūras interfeisu un citām sastāvdaļām, kas būtiski var atšķirties katram modelim.

Grūti pamanīt tādas īpašības, kuras nav iekļautas specifikācijas aprakstā, piemēram, skārienpaliktņa atsaucība vai spīdīga ekrāna redzamība dienasgaismā, un nav labāks pārbaudes veids kā reālas sajūtas un empīriska pieredze.

7. Vai izmēram ir nozīme?

Izmērs ir svarīgs, it īpaši, ja runa ir par klēpjdatoru. Jo lielāks displejs, jo labāka skatīšanās pieredze, un tomēr, tas ietekmē mobilitātes ērtumu – ar lielu ekrānu klēpjdators būs daudz smagāks un aizņems vairāk vietas jūsu rokas bagāžā.

Klēpjdatora izmērs bieži nosaka arī tastatūras un skārienpaliktņa izmēru. Tas nozīmē, ka, iespējams, jūs jutīsieties neveikli, izvēloties klēpjdatoru, kura izmērs būs mazāks par 13 collām.

Labākais veids, kā saprast nepieciešamo – ir balstīties uz savu iepriekšējo pieredzi. Mazāks dators var būt labākais variants ceļotājiem, taču tiem, kas meklē standarta klēpjdatoru, labāks būs 13,3 vai 14 collas. … Un tomēr visoptimālākais ekrāna izmērs ir ap 15 collām.

8. Vai kļūt apsēstam ar kaut ko vienu?

Tuneļa redze (šaurs skatījums uz lietām) nav labākais, ja izlēmāt kaut ko iegādāties. Lai gan ir jautri novietot “ideālāko” specifikāciju aprakstu pret kādu citu. Izvairieties no vienas, ideālās specifikācijas atlasīšanas un izvērtēšanas, it kā tā būtu panaceja. Ir jāpiemīt zināmam kritiskumam izvēles jautājumos. Lai gan tomēr jāpatur prātā sākotnējais – lai pārliecinātos, ka iegūstat visu nepieciešamo.

Izvēloties datoru, var daudz sajūsmināties par divkāršas operatīvās atmiņas iegādi par zemāku cenu, taču lielākai daļai cilvēku, kuri izmanto klēpjdatoru ikdienas darbu vajadzībām, nav vajadzīga operatīvā atmiņa vairāk par 8 Gb, ja vien nav plānots izmantot kādu nopietnāku programmatūru.

Tāpat nekļūstiet apsēsts ar akumulatora darbības laiku, izšķirtspēju un procesora ātrumu. Ja jums ir atvēlēta konkrēta naudas summa un vairumam cilvēku tas tā ir, jums būtu vērts līdzsvaroti izvērtēt dažādas iegādes detaļas. Sākotnēji pārliecinieties, vai vēlamajam klēpjdatoram ir visas jums nepieciešamās funkcijas. Viss pārējais ir sekundārs un tas ir kā papildus “bonuss”.

9. Vai jaudai ir nozīme?

Ultrabook datori ir kļuvuši par vienu no populārākajiem klēpjdatoru veidiem, un var būt ļoti vilinoši. Tie ir viegli, pietiekami mazi, ērti un viegli ietilpst portfelī vai mugursomā, un daudzu modeļu, it īpaši Chromebook datoru cenas ir vienas no zemākajām.

Kas tad varētu nepatikt? Kaut arī lielākajai daļai cilvēku šis izpildījums būs vairāk nekā pietiekams, taču radošo profesiju pārstāvjiem un profesionāļiem ar to būs par maz. Profesionāļiem, lai apstrādātu darbam nepieciešamo programmatūru ir nepieciešama darba stacija ar jaudīgu grafisko karti, savukārt lielākā daļa 13 collu ultrabooks klēpjdatoros ir jau integrēta grafiskā karte, kurai ir tikai bāzes parametri, lai izpildītu pamatfunkcijas.

10. Vai “Divi-vienā” atrisina visu?

Planšetdatori, Divi-vienā (planšete ar klaviatūru) un klēpjdatori ir pilnīgi atšķirīgas kategorijas. Tie nav savstarpēji aizvietojami. Lai gan jūs varat veikt daudzus uzdevumus ar planšetdatoru un tastatūru, līdzīgi kā ar klēpjdatoru, šīs līdzības agri vai vēlu beigsies. Planšetdatori joprojām ir daudz ierobežotāki, it sevišķi, ja runa ir par vairāku uzdevumu veikšanu, ātru pārlūkošanu tīmeklī, sarežģītu lietotņu izmantošanu vai jaudīgas programmatūras izmantošanu. “Divi-vienā” tastatūra var būt pārāk ierobežota funkcionalitātes ziņā, it sevišķi, kad jāveic daudz specifiskas darbības – piemēram, taustiņu kombinācijas ar ātrajām funkcijām utml.

Tas, ka kaut kam ir ekrāns un tastatūra, tas nenozīmē, ka tas var darīt visu, ko spēj pilnvērtīgs klēpjdators.

Nobeigums

Klēpjdatora pirkšana var izrādīties brīžiem sarežģīta, taču, ja darīsiet to pārdomāti, tad nekādām problēmām nevajadzētu rasties.

Palasiet sev visu pieejamo informāciju, kuru variet atrast par savu izvēlēto pirkumu, bet, kad pienāks laiks maksāt – pērciet to, kas jums ir vispiemērotākais.

Labs IT Serviss vienmēr palīdzēs atrast labākos piedāvājumus kvalitatīviem produktiem un pakalpojumiem – jautājiet mums!

Iepriekšējā publikācija

Vai Jums joprojām ir vajadzīgs klēpjdators?

Pēdējo gadu laikā tehnoloģijas ir ievērojami attīstījušās un turpina savu attīstības gaitu. Tagad būtu īstais laiks, lai pārskatītu mūsu uzskatus par to, kas mums patiešām ir vajadzīgs.

Doties uz Iepriekšējā publikācija - Vai Jums joprojām ir vajadzīgs klēpjdators? Lasīt vairāk →

Nākamā publikācija

Kāpēc spēļu klēpjdatori ir mūsdienu trends

Pēdējos gadus spēļu klēpjdatoru pasaulē ir izveidojusies strauja izaugsme. Šī iemesla dēļ klēpjdatoru ražotāji ne tikai pastāvīgi modernizē klēpjdatorus, bet arī tiek veikts liels darbs, lai tie atbilstu katra klienta vajadzībām un vēlmēm.

Doties uz Nākamā publikācija - Kāpēc spēļu klēpjdatori ir mūsdienu trends Lasīt vairāk →