6 padomi regulāru publikāciju izveidei

6 padomi regulāru publikāciju izveideiLabs IT Serviss - Datoru un serveru apkalpošana

Izglītojošie raksti

Doties uz 7 padomi, kā palielināt ieņēmumus sociālajos tīklosDoties uz IT ārpakalpojumi: iemesli un ieguvumi
Virsraksts: 6 padomi regulāru publikāciju izveidei
Kategorija: Izglītojošie raksti
Publicēts: sestdiena, 8 februāris, 2020

Labs IT Serviss

6 padomi regulāru publikāciju izveidei

Iedomājaties, ka jums jāizdomā aptuveni piecas jaunas idejas. Un, ņemiet vērā, ka tām ir jābūt saistītām ar vienu un to pašu tematu… Cik ātri jūs būtu spējīgs tās izdomāt?

Ģenerēt jaunas idejas regulāri var būt ļoti grūti, neatkarīgi no tā, vai jums tās nepieciešamas priekš jūsu emuāra vai sociāliem medijiem (to skaitā arī, priekš videoklipiem, “sloganiem” u.t.t.). Lielākoties cilvēki gaida savu ideju kā negaidītu zibens spērienu. Bet, ja jūs vēlaties tik tiešām sajust šo elektrizēto gaisu un zibeni, tad jārēķinās ar to, ka jums ir jākļūst par pētnieku un jābūt gatavam izšaut dažas metaforas pilnīgi dūmakainos mākoņos.

1. Pārvērtiet rakstīšanu par savu ienākumu avotu

Jāatzīst, ka šis variants sajūtu līmenī ir līdzīgs rotaļai ar atombumbu.

Iespējams, ka šis nav pats labākais variants, lai tā, uzreiz uzsāktu savas publicista gaitas, tomēr ir jāatzīst, ka smadzenes un fantāzija strādā daudz ātrāk un produktīvāk, zinot, ka nav izvēles. Idejas, kuras jūs iepriekš saucāt par “pārāk dīvainām” vai “pārāk garlaicīgām”, var izrādīties kā labs potenciālais materiāls publikāciju veidošanai.

Nepieciešamības sajūta – tā rodas tai brīdī, kad jūs sākat domāt, kā panākt, lai konkrētais raksts kļūtu veiksmīgs. Nemaz nerunājot par to, ka jāmeklē iespējas un veidi, kā nākt klajā ar jaunām idejām. Var gadīties, ka pēkšņa atklāsme vai ideja var piemeklēt pašā negaidītākajā momentā. Piemēram, nakts vidū tā var pārtraukt jūsu miegu un kamēr nebūsiet to pierakstījis, tā neliks jums mieru.

2. Ideju ģenerēšanai ir jāvelta laiks

Jaunu ideju meklēšana ir kā veselīga dzīves veida piekopšana un kā savdabīgs domāšanas veids. Tā kļūst daudz komplicētāka un grūtāka, ja tiek veikta reti. Protams eksistē cilvēki, kas šajā prāta stāvoklī ir vienmēr, katru dienu. Bet tiem, kuri mūsu starpā nav, piemēram, tādi kā Stīvens Hokings jeb Īlons Masks, šī stāvokļa ieslēgšana vai sasniegšana prasīs laiku, enerģiju un pacietību.

Veltiet sev laiku jaunu ideju meklēšanai - meklējiet internetā, palasiet par to, ko raksta citi līdzīgu publikāciju autori. “Ieslēdziet” sev pauzi un uzdodiet mudinošus jautājumus, kā piemēram: “Kas varētu būt visinteresantākais par manis izvēlēto tēmu?”, ļaujiet savam prātam kļūt zinātkāram un radošam.

Tieši šis varētu būt tas moments, kad jūs varat nākt klajā ar visām idejām vienā piegājienā.

Var būt arī tādas situācijas, ka nekas “spīdošs” nenāk prātā. Veltiet šo laiku, lai attīstītu savas smadzenes un domāšanu – tiecieties un meklējiet “to īsto stāvokli” prātā un, jau drīz jūsu ideju jaunrade piemeklēs arī jūs.

Šādi brīži ir unikāli, tos obligāti ir jāpiefiksē un jāpieraksta, jo tie var izgaist un tos jau būs grūti aktualizēt vēlāk.

Kā piezīmju veikšanas rīks, šāda veida situācijās, var noderēt jūsu viedtālrunis, kurā ir uzstādīta diktofona lietotne un pat vecais, labais papīra gabals un pildspalva.

3. Rakstiet no sirds

Praktiski visi cilvēki dod priekšroku rakstiem, kuros var just emocijas un aizrautību. Svarīgi ir arī tas, ka daudz interesantāk ir lasīt to cilvēku rakstus, kuri skaidri saprot savu izvēlēto tēmu, jo pārlieku liela emocionalitāte un aizrautība var vest pie neobjektivitātes. Neaizmirsīsim, ka jebkuram viedoklim ir tiesības būt uzklausītam un sadzirdētam. Taču rakstīšana un publicēšana par tēmām, kuras ir aizraujošas un interesantas, liek smadzenēm kustēties citādāk, un tas ir lielisks veids kā veidot interesantu saturu. Tas nebūt nenozīmē, ka jūs nevarat rakstīt par lietām, kas jums ir mazāk interesantas vai, ar kurām jums ir bijusi maza saskarsme. Ja tas ir jūsu darbs un/vai pienākums, jums tas būs jāizdara jebkurā gadījumā. Rūpīga konkrētās sfēras izpēte vienmēr jūs spēs pasargāt no informācijas iztrūkuma, kā arī vairos jūsu patiku rakstīt.

4. Piesardzīgi izvērtējiet jaunās tendences

Jāatzīst, ka jaunākās tendences gandrīz vienmēr ir spējīgas dod svaigus un potenciāli interesantus materiālus publikāciju veidošanai. Tomēr, esiet piesardzīgs, izsakiet domu saviem vārdiem, lai tā nekļūtu par cita autora atdarināšanu. Centieties savam rakstam pievienot kaut ko jaunu un svaigu.

Varat citēt un atstāstīt, bet neaizmirstiet pievienot savas izpētes gaitā veiktās atziņas. Kā arī ļaujiet saviem lasītājiem paskatīties uz izvēlēto tematu no pavisam cita skatu leņķa.

Esiet zibenīgs – nestāviet uz vietas un negaidiet, līdz citi kaut ko pateiks par kādu no jaunievedumiem konkrētajā sfērā. Pacentieties noķert momentu, lai jūsu publikācija un viedoklis būtu priekšgalā. Protams, pacietība un mērķtiecība ir vieni no svarīgākajiem aspektiem šai darbā, jo ne jau viens jūs tāds esat.

Tādās situācijā, kad esiet kaut ko nokavējis, jūs variet izstrādāt niansētāku skatījumu uz konkrēto jautājumu, izmantojot šo cilvēku tūlītēju reakciju.

Protams, internets ir bezgalīgs un šis interneta visums izplešas ar katru brīdi. Vienmēr ir lielas izredzes, ka jūs publicēsiet kaut ko diezgan līdzīgu tam, kas jau ir bijis un ir pateikts iepriekš. Tas ir neizbēgami. Un, ar to ir jārēķinās bez lielas vilšanās. Taču, Vienmēr ir vērts mēģināt – pateikt ko jaunu un nebijušu.

5. Idejas ir tur ārā! – “izkāpiet uz brīdi no interneta”

Dažas no jūsu labākajām idejām var dzimt laikā, kad esat aizņemts ar omletes gatavošanu vai zobu tīrīšanu. Tā notiek diezgan bieži, ja smadzenēm tiek dots neliels pārtraukums. Jūsu bezapziņai un smadzenēm ir nepieciešams laiks, lai izveidotu jaunas ideju kombinācijas, un tas bieži vien vislabāk izdodas tad, ja esat aizņemts ar lietām, kurām nav nepieciešama tik liela koncentrēšanās. Tāpēc profesionālie rakstnieki lielāko darba dienas pusi, un varbūt arī ilgāk, pavada skatoties pa logu un malkojot kafiju.

Labs domu sakārtošanas rīks ir vienkārši parunāšana ar cilvēkiem. It sevišķi, ja esiet daudz lasījis izpētes darbu gaitā. Tas palīdz sakārtot domas, atslēgties un, tai pat laikā, ja sarunu biedram interesē jūsu izpētes temats, saruna var palīdzēt šo domu kopumu sakārtot. Tai pat laikā, būs iespēja to kritiski izvērtēt un iegūt papildus objektivitāti.

Nekad nenovērtējiet par zemu savu sarunu biedru, viedoklim ir nozīme.

6. “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”

Jo vairāk jūs ziniet, jo vairāk jums ir ko teikt. Jaunu sfēru apgūšana, neatkarīgi no tā, vai tā ir saistītas ar jūsu specifisko nozari, vienmēr dod jums svaigu vielu pārdomām. Tas paplašina jūsu horizontu, pievēršot jūsu uzmanību jauniem domāšanas veidiem.

Ir arī pieradīts, ka jaunu lasāmvielu un iemaņu apgūšana nedaudz maina jūsu smadzeņu darbību tiešā veidā – tās strādā brīvāk un ātrāk, tā rezultātā, tiks veicināta jūsu domāšana uz jaunu ideju ģenerēšanu.

Turklāt, ja jūs variet savilkt paralēles ar pilnīgi nesaistītām tēmām, gala rezultātā var rasties ļoti interesantas un aizraujošas publikācijas. Un tomēr, neaizmirstiet par savu rakstu mērķauditoriju, pārsvarā tā ir konkrētā temata kontekstā un pārāk ekstremāli konceptu sajaukumi var radīt apjukumu.

Labas idejas ir visur un pieejamas ikvienam. Nepārstājiet tās meklēt …

Zvaniet, rakstiet mūsu - Labs IT Serviss atsaucīgie speciālisti vienmēr nāks talkā!

Iepriekšējā publikācija

7 padomi, kā palielināt ieņēmumus sociālajos tīklos

Liekot akcentu uz tiešsaistes biznesu un uzņēmuma popularizēšanu WEB vidē, kā arī uzņēmuma vai zīmola pacelšanu nākamajā attīstības līmenī, reklāmas apjomu palielināšana un uzlabošana varētu likties laika un darba ietilpīgs process, taču ar pareizām vadlīnijām un labu motivāciju ikviens to var izdarīt.

Doties uz Iepriekšējā publikācija - 7 padomi, kā palielināt ieņēmumus sociālajos tīklos Lasīt vairāk →

Nākamā publikācija

IT ārpakalpojumi: iemesli un ieguvumi

Iespējams, ka Jūs kā uzņēmuma īpašnieks, esat jau apsvēris domu par ārpakalpojumu – Outsource piesaistīšanu, lai veiksmīgi atbrīvotu sevi no pienākumiem sfērās, kuras tiešā veidā neattiecās uz jūsu biznesu. Šķiet, ka ārpakalpojumu sniegšanas priekšrocības ir acīmredzamas, un to novērtējuši daudzu nozaru eksperti. 

Doties uz Nākamā publikācija - IT ārpakalpojumi: iemesli un ieguvumi Lasīt vairāk →