Kāda tad ir programmatūras atjauninājumu nozīme? - Iespējams, jums jau ir pazīstami šie mazie uznirstošie logi. Viņi signalizē, ka jūsu datoram, klēpjdatoram, planšetdatoram vai mobilajai ierīcei ir pieejami programmatūras atjauninājumi.
Pārsvarā dēl steigas, aizņemtības vai slinkuma un kūtruma rodas kārdinājums noklikšķināt uz pogas “Atgādināt vēlāk”, vai pat palūgt kādam, kurš gudrāks, lai vispār atslēdz šos uznirstošos logus.
Programmatūras atjauninājumi ir svarīgi jūsu digitālajai drošībai un kiberdrošībai. Jo ātrāk jūs atjaunināsiet savu ierīci, jo ātrāk būs pārliecība par drošību - līdz nākamajam atjauninājumam.
Kāpēc programmatūras atjauninājumi ir tik svarīgi? Iemeslu ir daudz. Taču šajā rakstā iztirzāsim būtiskāko. Tas būs kā tāds neliels ieskats Atjauninājumu pasaulē.
Programmatūras atjauninājumi piedāvā daudz priekšrocību. Var teikt, ka programmas atjauninājumi veic revīziju programmatūrā. Tas var ietvert “caurumu” labošanu “drošības mūros” un datoru kļūdu novēršanu vai programmatūras daļu aizvietošanu. Atjauninājumi var pievienot ierīcēm jaunas funkcijas un noņemt novecojušās.
Kā laba opcija ir - kamēr jūs veicat šo standarta atjauninājumu, ieteicams pārbaudīt arī, vai jūsu operētājsistēmai ir jaunākā versija.
Hakeriem patīk drošības sistēmu trūkumi , kurus dēvē arī par programmatūras ievainojamajām vietām - “drošības caurumiem”. Šādi “drošības caurumi” ir liels trūkums, kas konstatēts kādā no programmām vai pašā operētājsistēmā. Hakeri var izmantot šos trūkumus, pielāgot un izveidot savu kodu.
Rodas jautājums, kā šādi “drošības caurumi” veidojās? Drīzāk šis jautājums šādā veidā nebūtu pareizs. Drīzāk, šādi “drošības caurumi” tiek atrasti, konstatēti un novērsti. Un tas pat ir tā triviāli, jo mēs visi zinām – “Ja ir durvis un tās ir aizslēgtas, tad vienmēr kāda ļaunprātīga acs meklēs risinājumu, kā šīs durvis atslēgt un ienākt iekšā. Kaut tikai intereses pēc.”
Dažkārt jūsu dators var tikt inficēts, neveicot praktiski citas darbības, kā vien aplūkojot ļaunprātīgu vietni, atverot apdraudētu ziņojumu vai atskaņojot inficētu multividi.
Dažos gadījumos jūsu dators var tikt inficēts vienkārši apmeklējot kādu inficētu vai ļaunprātīgi izveidotu vietni, atverot apdraudētu ziņojumu (piem., ar PDF dokumentu) vai atskaņojot inficētu multivides failu (video, audio).
Kas var notikt tālāk? Ļaunprātīga programmatūra var nosūtīt jūsu ierīcē saglabātos datus, piemēram, paroles un citu sensitīvu informāciju, vai ļaut uzbrucējam iegūt kontroli pār jūsu datoru un šifrēt jūsu failus.
Programmatūras atjauninājumi bieži ietver programmatūras “ielāpus”. Viņi salabo vājās vietas drošības sistēmā, lai hakeri nespētu piekļūt sistēmai.
Iespējams, ka Jūs savās ierīcēs glabājat daudz dokumentu un personiskās informācijas. Jūsu personu dati un informācija, sākot ar e-pastiem visu beidzot ar bankas konta informāciju - ir vērtīga kibernoziedzniekiem. Viņi to var izmantot, lai izmantojot Jūsu vārdu un citus datus nelegālām un ļaunprātīgām darbībām, vai arī, lai pārdotu šo sensitīvo informāciju tālāk izmantošanai.
Ja tas ir Izpirkuma programmas (ransomware) uzbrukums, viņi, iespējams, šifrēs jūsu datus. Tas nozīmē, ka Jums būs jāmaksā izpirkuma maksa par šifrēšanas atslēgu, ar kuras palīdzību būsiet spējīgi tikt klāt no jauna savai personīgai informācijai. Tādās situācijās Jūsu dati tiek šifrēti tā, ka faktiski tos atjaunot ir ļoti grūti uz konkrētās ierīces un dažos gadījumos pat neiespējami.
Jāņem vērā protams jūsu datu vērtīgums, taču datu zaudēšana ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc ir jāatjauno sava programmatūra.
Protams, ka kiberdrošība galvenokārt attiecas uz Jums personīgi, taču Jums būtu jāpadomā arī par līdzcilvēkiem. Ja jūsu ierīce saņem vīrusus, tad šo infekciju ir iespējams nodod draugu, ģimenes locekļu un biznesa partneru ierīcēm. Tāpēc ir nopietni jāuztver programmatūru un sistēmas atjauninājumus.
Uzticama drošības programma var palīdzēt saglabāt jūsu ierīču drošību. Un tas potenciāli var palīdzēt visiem cilvēkiem, ar kuriem sazināties tiešsaistē. Un mūsdienās pie lielās digitālās informācijas apmaiņas ikdienā nodrošināties ar labu licencētu antivīrusu ir tīrais sīkums.
Bet ir arī svarīgi zināt, ka pretvīrusu aizsardzība nav panaceja, lai pasargātu jūsu ierīces no visiem kiberdraudiem, tieši tāpēc šeit ir komandas darbs – pretvīrusu programmatūra + atjauninājumi.
Atjauninājumi ne tikai novērš “drošības caurumus”, bet arī pievieno jaunas funkcijas un uzlabo esošās. Jūs taču nevēlaties atpalikt un morāli novecot, vai ne?
Jūsu programmatūra, iespējams, iegūs stabilitāti darbā – vairs nebūs negaidītu problēmu. Vai arī atjauninājums var palielināt programmas veiktspēju – lielāku ātrumu.
Vēl viens padoms! – Ja jūs joprojām nevēlaties tērēt laiku un klikšķināt uz “Atjaunināt tūlīt”, konfigurējiet savas ierīces automātiskai atjaunināšanai un tādā veidā Jūsu problēma tiks atrisināta.
Mēs Labs IT Serviss vienmēr esam priecīgi palīdzēt un pastāstīt vairāk par sistēmas drošību.
Zvani un raksti.
Ar mums viss ir vienkārši!
Šajā dienā, saule un ziedi, smaida jums! Jūsu skaistais smaids un gādīgās rokas vienmēr silda mūsu sirdis ...
Doties uz Iepriekšējā publikācija - Sveiciens Starptautiskajā sieviešu dienā Lasīt vairāk →Jaukus un prieka pilnus Līgo un Jāņus ...
Doties uz Nākamā publikācija - Priecīgus Vasaras saulgriežus! Lasīt vairāk →