"Kā pareizi izvēlēties" - 4. daļa

Kategorija: Izglītojošie raksti
Publicēts: ceturtdiena, 10 oktobris, 2019
"Kā pareizi izvēlēties" - 4. daļa

Labs IT Serviss palīdzēs noskaidrot, kāds dators tieši jums ir nepieciešams. Mēs sakomplektēsim un konfigurēsim datoru tieši priekš jums, kā arī aizsargāsim no iespējamām pašmontāžas kļūdām un ļausim izvairīties no nevajadzīgiem finansiāliem zaudējumiem.

Mēs turpinām mūsu publikācijas “Kā pareizi izvēlēties”, un šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā izvēlēties tastatūru un peli.

Sākumā apskatīsimies , kādas ir klaviatūras un kas mums par tām būtu jāzin. Ir vadu datoru klaviatūras, bezvadu un ar savienojumu, izmantojot Bluetooth. Klaviatūras var iedalīt šādi -  lētas, nedārgas biroja klaviatūras, dārgas vai īpašu brandu klaviatūrās, specializētajās klaviatūrās.

Lētas klaviatūras - šajā klaviatūru segmentā mēdz arī būt visādi pakaļdarinājumi dārgām pazīsatamu brandu klaviatūrām. Šīs klaviatūras parasti ir izgatavotas no zemas kvalitātes vai ļoti lētiem izejmateriāliem, un sakomplektētas tās ir ļoti pavirši. Šādas klaviatūras kalpo īsu laika sprīdi, dažreiz tās pat var nedarboties jau pēc izpakošanas no iesaiņojuma. Secinājums: šīs klaviatūras var izmantot, ja alternatīvu vispār nav.

Biroja klaviatūras - tās ir darba zirgi. Pārsvarā biroja klaviatūras nav īpaši dārgas, taču tās tiek izgatavotas kvalitatīvāk par iepriekšējām, un kalpos daudz ilgāk. Ražošanā tiek izmantotas dārgākas sastāvdaļas. Kā arī šīm klaviatūrām ir patīkamākas taktilās izjūtas, un mašīnrakstīšanas laikā nav papildus trokšņi un klaboņas. Standartā, pazīstamu brandu datori  (HP, DELL, ...) tiek piegādāti jau ar šāda tipa klaviatūrām.

Dārgas klaviatūras tiek izgatavotas specifiskām vajadzībām. Šīs klaviatūras ir uzticamas un stilīgas. Šajās klaviatūrās var tikt iebūvetas papildu opcijas kā piemēram skārienpalikņi, daudzkrāsaini fona apgaismojumi, kurus var pielāgot; papildus pogas un sensori, kas tiek izmantoti spēlēs vai citās specifiskās programmās. Papildus pogas un skārnien jūtīgos taustiņu ir iespējams iestatīt tā, kā Jums pašam būs ērti.

Specializētās klaviatūras - tās ir izgatavotas īpašām vajadzībām un nav īpaši izplatītas masveidā. Piemēram, klaviatūras ar elektronisku piekļuvi sistēmai, izmantojot atslēgas karti vai pirkstu nospiedumu, klaviatūras ar Braila rakstu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī daudzas citas.

Datora peles ir vadu, bezvadu un ar savienojumu, izmantojot Bluetooth.

Gandrīz visu, ko mēs iepriekš rakstījām par klaviatūrām, var attiecināt uz pelēm, bet pelēm ir vēl daži svarīgi parametri.

Optiskā pele - jums jāpievērš uzmanība tās jutīgumam, jo labāks tas ir, jo vienmērīgāk peles kursors pārvietosies pa ekrānu.

Lāzera pele - var būt prasīga attiecībā pret darba virsmu, ir svarīgi zem tās iegādāties īpašu paklāju.

mouse

Labs IT Serviss palīdzēs iegādāties jums piemērotu tastatūru un datora peli.

labsitservisslabsservissklaviaturadatorpeleaksesuariperiferija