"Kā pareizi izvēlēties" - 2. daļa

Kategorija: Izglītojošie raksti
Publicēts: otrdiena, 10 septembris, 2019
"Kā pareizi izvēlēties" - 2. daļa

Mēs turpinām mūsu rakstus "Kā pareizi izvēlēties", un šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, no kā sastāv dators, un mēģināsim tikt galā ar to, kā to samontēt pašam.

Mūsu Labs IT Serviss komanda palīdzēs noskaidrot, kāds dators jums būs nepieciešams. Mēs samontēsim un sakonfigurēsim datoru tieši jums, kā arī aizsargāsim jūs no iespējamām pašmontāžas kļūdām un pasargāsim no nevajadzīgiem finansiāliem zaudējumiem.

Tiem, kas tic saviem spēkiem un ir pārliecināti, ka nepieļaus kļūdas, mēs centīsimies aprakstīt biroja datora montāžu ar ierobežotu budžetu.

Dators ir diezgan sarežģītu komponenšu kopums, mēs stāstīsim par šīm komponentēm un izskaidrosim, kā un pēc kāda principa tās izvēlēties.

Dators sastāv no:

  1. Procesora – tās ir visa datora “smadzenes”, jo jaudīgāks procesors, jo ātrāks dators;
  2. Mātesplates – tā ir datora pamats. Visas datora iekšējās un ārējās komponentes ir savienotas tieši uz šīs plates;
  3. Operatīvās atmiņas – šī ir vieta, kur tiek glabāti operatīvie dati (līdzīgi kā īstermiņa atmiņa);
  4. Pastāvīgās atmiņas (HDD, SSD) – tā ir atmiņa, kurā tiek glabāti visi jūsu datora dati, fotoattēli, video, dokumenti un operētājsistēma ar programmām;
  5. Videokartes - tā ir kā mazs dators, kas ir instalēta iekš jūsu datora. Šī komponente aprēķina un parāda visu vizuālo – video informāciju Jūsu monitorā;
  6. Barošanas bloka – tā ir strāvas padeves galvenā ierīce, kas nodrošina jūsu datoru ar elektrību;
  7. Korpusa – tās ir visu iepriekšminēto sastāvdaļu “mājas”;
  8. Informācijas ievades un izvades ierīcēm – tās ir tādas perifērās ierīces kā piemēram, monitors, tastatūra, pele, printeris, skeneris, optisko disku lasītājs un rakstītājs, kā arī daudzas citas specializētas ierīces, kuras var savienot ar datoru.

Šobrīd esam nonākuši tai solī, kad esam izskatījuši no kā tad pamatā sastāv dators.

Tagad centīsimies neapjukt un izvēlēsimies tieši tās komponentes, kuras mums ir nepieciešamas, kā arī mēģināsim saprast, kā izvēlēties tādas komponentes, lai par tām nevajadzētu nepārmaksāt.

Nākamajai publikācijā mēs vairāk iedziļināsimies datoru komponentēs – par to, kādas tās mēdz būt un kādam nolūkam tās ir paredzētas, līdz ar to mēs varēsim sev piemeklēt tieši nepieciešamās un tādā veidā, nedaudz spēsim ieekonomēt.

labsitservisslabsservissdatoribirojutehnikajaunumiraksti